Rok 2018

12. Tomasz Wiśniewski laureatem 4 edycji nagrody POLIN 2018 

 Laureatem czwartej edycji konkursu Nagroda POLIN został Tomasz Wiśniewski, który od ponad 30 lat działa na rzecz zachowania pamięci o wspólnotach żydowskich pogranicza wschodniego.

4 grudnia, podczas uroczystej gali, zwycięzca otrzymał statuetkę - rzeźbę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. złotych.

9. W piątek 1 grudnia o godz.19  zapraszamy na  koncert promujący płytę zespołu Lecha Mazurka Lech Frey Trio. 

WOAK Spodki, ul. Św. Rocha 14. Wstęp wolny  

 

  1. Nasi przyjaciele z Shomer International wystąpili nawet na południu Polski ... nam to za daleko, ale....

Kino Nowość w Będzinie, ul. Potockiego 3,   20.11.2015
Koncert muzyki żydowskiej, białoruskiej i klasycznej w wykonaniu zespołu MASTER z Centrum Dialogu Żydowsko-Chrześcijańskiego SHOMER-International z Białorusi. https://www.facebook.com/events/1022834287767986/ 

22. 10 grudnia o 18.00 w kawiarni FAMA (Legionowa 5) miała miejsce premiera polskiego wydania książki Rebeki Kobrin "Żydowski Białystok i jego diaspora". W spotkaniu wzięła udział autorka publikacji 

W książce autorka opowiada o przeszłości naszego miasta i o jego historycznych mieszkańcach, którzy z różnych przyczyn od końca XIX wieku emigrowali do takich państw  jak Stany zjednoczone czy Palestyna, a później również do Argentyny, a nawet Australii a potem do Białegostoku tęsknili z najróżniejszych kontynentów, krajów i miast. Ich przywiązanie do Białegostoku było bardzo silne i tworzyło transnarodową wspólnotę białystokerów.

 

Więcej artykułów…